Jóga

10. června 2016 v 11:33 | Jess |  Rozvoj těla a ducha
Kdyby tato kategorie článků byla rozdělena do dvou katergorií, tento článek by patřil pod rozvoj ducha.

Včera jsem cvičila jógu. 3/4 hodinové video podle plánu. Dozvěděla jsem se toho o sobě hodně.

Že by to cvičení bylo fyzicky náročné, se vůbec říct nedá. Naopak jsem byla netrpělivá, když jsem měla v nějaké jednoduché póze zůstat dlouho, a protože takových póz tam bylo hodně, byla jsem už po 20 minutách nervózní a připadalo mi to dlouhé. Docvičila jsem to ale do konce, ale málem si řekla, že už to nikdy cvičit nebudu, jak mě to nudilo.

Ráno po probuzení jsem si to ale promyslela ještě jednou, jóga přece neslouží jen k získání fyzičky, ale především k mentálnímu odpočinku. Dynamická cvičení a běh mě baví, cvičím je ráda, mám to jako končíka. Co je to tedy za rozvoj? Naopak, tohle je pro mě velká výzva! Takže určitě budu pokračovat a cvičit to každý čtvrtek. Cvičila to na videu Amber v 2. trimestru (jako já) a Paige ve 3. trimestru, takže evidentně v tom budu moct pokračovat do konce těhotenství.

Pracovat na vnitřním klidu je pro mě mnohem větší výzva než pracovat na fyzičce. A až bude mimino, vnitřní klid se mi bude sakra hodit. Smějící se

Vnitřní klid se ale vlastně hodí každému, i když není mimino, vždycky se najdou nějaké stresy. Uvidím, jestli to na mě třeba po měsíci (4 seancích) bude mít nějaký pozitivní vliv, každopádně to vyzkouším!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jajinka Jajinka | Web | 10. června 2016 v 12:48 | Reagovat

Taky by mi asi jóga prospěla, ale myslím, že bych si prostě neodkázala odpočinout, odpoutat se od myšlenek a od toho, jak čas běží :)

2 Jess Jess | Web | 10. června 2016 v 13:25 | Reagovat

[1]: Že jo, já u toho měla prostě pocit, že jakoby ztrácím čas, když už jsem si udělala chvilku na cvičení, jako že jsem jí promrhala, ale ono to tak není, bude to velká výzva najít v tom ten klid a odpočinek, ale věřím, že to půjde, i když to bude potřebovat čas.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama