Me time aneb čas jen pro mne

20. července 2016 v 11:50 | Jess |  Z deníčku maminky
Jak jsem psala v posledním článku, začalo se mi dělat špatně v autobuse, takže s odjezdem do mlýna musím počkat na přítele s autem, který dovolenou nedostal. Tím se mi vytvořil volný čtvrtek a pátek, které strávím v Praze.

Rozhodla jsem se, že si udělám parádní "me time," udělám všechno, na co jsem neměla po večerech čas nebo energii a o víkendech taky nezvládla. Například plavání - plavat už jsem nebyla děsně dlouho, přítel je totiž neplavec, dokonce se bojí vody, a tak mi nezbývá nic jiného, než chodit sama nebo občas někoho vytáhnout. Po večerech jsem na to už moc unavená a víkendy radši strávím s přítelem, navíc poslední týdny každý víkend máme nějakou akci, takže bych neměla čas ani jít sama.

Takže první věcí, co chci udělat, je jít si zaplavat, a to hned zítra.

Podívám se také na procházku po Praze do centra, jako turista, hezky s foťáčkem, pomalým tempem a prohlédnu si nějaké vyhlídky, kostely, možná i hrad. O víkendech bývá plno a stejně se do centra často nepodíváme, protože víkend je přece jen milejší trávit na nějakém klidnějším místě nebo na výletě, s rodinou apod., než bloumat po městě, ale teď na to bude ideální příležitost!

Další věc, co plánuju, je, při příležitosti procházky po Praze nakoupit si spodní prádlo v Marks & Spencer. Bohužel mi v těhotenství trochu poporostly i boky a zadek, takže kromě asi 8 kalhotek mi jsou všechny moje kalhotky (včetně mých oblíbených černých krajkovaných, bééééé) malé a zařezávají se, což je něco tak příšerného a antisexy, že radši pořád dokola střídám těch 8, co mi jsou, musím o to častěji prát a je to otrava. Sice po narození Marušky zhubnu, ale jsem na začátku 6. měsíce, takže to je ještě celý 6., 7., 8. a 9. měsíc a 4 měsíce bez pěkných kalhotek teda fakt trávit nechci.

Čtvrtou věcí je taky v M&S koupit si krevety. Zbožňuju krevety a v M&S mají takovou svačinovou porci krevet s výbornou sladkokyselou omáčkou (balení má asi 110 kCal včetně omáčky), vše samozřejmě bezlepkové, takže si je jako svačinku dopřeju, i když je to trochu dražší.

Pátou věcí, kterou si udělám radost, je, že nebudu každý den vařit, respektive určitě budu vařit třeba večeře, ale buď ve čtvrtek nebo v pátek si dojdu na oběd do své oblíbené indické restaurace Bombay Express. Nejen, že vaří výborně, ale kromě placek tam mají všechno bezlepkové, takže se tam vždycky bez obtíží a s chutí najím.

Za další chci oba dny cvičit jógu s Tammy, ale to poslední dny cvičím i po večerech, většinou těsně před spaním, takže začnu okolo půl jedenácté, akorát docvičím, dám si horkou sprchu a hajdy na kutě. Je to myslím velmi užitečný a zároveň příjemný rituál. Usmívající se


Koukám, že těch plánů mám docela dost a už se moc a moc těším na zítřek, až je začnu uskutečňovat! Mít pár dní dovolenou sama pro sebe není jednou za čas úplně od věci. Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama