Moje dovolená

22. července 2016 v 17:31 | Jess |  Z deníčku maminky
Ve čtvrtek a v pátek jsme měla dovolenou, nikam nejela a patřičně si to užila, i když ne úplně přesně podle plánu.

Ve čtvrtek jsem začala den dobrou snídaní - domácím rybízovo-tvarohovým koláčem a čerstvými meruňkami, a vyrazila na nákupy.

Protože jsem si chtěla jít zaplavat, potřebovala jsem si koupit plavky, protože jsem z těch svých poněkud povyrostla.. na prsou, ale bohužel i na zadku. Zkoušela jsem ve Floře v H&M asi 4 různé páry, ale nic se mi vyloženě nelíbilo, a tak jsem rezignovala a šla do Triumphu, kde mají sice drahé, ale vždycky kvalitní a padnoucí věci. Vybrala jsem si tyto plavky, akorát v červené barvě. Musím říct, že vypadají sexy, i když jsem s pupkem. Smějící se Taky jsem si v Triumphu koupila patery bezešvé kalhotky (velikosti M Plačící), všechny mají stejný tvar, ale každé jinou barvu - tělové, černé, bílé, oranžové a fialové. V Triumphu jsem nechala skoro 3 tisíce, ale stálo to za to!

Po nákupech jsem zajela do banky, kde jsem se chtěla zeptat hned na několik věcí, jedna z nichž byla hypotéka. Protože hypoteční kalkulačky ukazují děsná čísla, vyjevila jsem paní bankovnici náš plán počkat, než našetříme, a pak si vzít hypotéku, abychom dosáhli na nižší procento. Velice mile mě překvapila tím, že mám už teď možnost vzít si hypotéku s nižším než nejnižším procentem, které ukazují kalkukačky, takže jsem reálně začala uvažovat nad koupí bytu. Až Maruška poporoste, bude chtít svůj pokoj a my s přítelem (v té době asi už manželem) budeme taky chtít svoje soukromí!

Z banky jsem se vrátila na Floru a dala si oběd ve své oblíbené indické restauraci Bombay Express. Pak jsem se vrátila domů, vyprala plavky a dala si šlofíka.

Po probuzení plavky ještě nebyly suché, a tak jsem koupačku nechala na pátek, a místo toho si zacvičila jógu. Pak už přišel přítel a spolu jsme šli na setkání s kamarády do zahradní restaurace, kde jsem si dala hamburger bez housky, nějaké džusy a šli jsme spát okolo dvanácté.

Na pátek jsem špatně spala, ale přesto jsem byla velice aktivní. Celé dopoledne jsem uklízela - myla nádobí, prala věci na miminko, co jsme dostali od budoucí tety, a s radostí zjistila, že tam jsou věci i na úplné novorozeně, což se bude hned hodit! Taky jsem uklízela sušené bylinky, vyměňovala hobliny morčeti, myla klec po andulkách, ulkízela podlahy... prostě jsem gruntovala až do jedenácti!

V 11 jsem se vydala do města. Jako turista. Stavila jsem se u přítele v práci na kafe (já vím, že bych to neměla pít, ale dvakrát do týdne to snad malé neuškodí...), pak jsem šla na Náměstí Míru, kde probíhá rekonstrukce, vyfotila si kostel, šla dál na Pavlák, prošla si farmářské trhy, pak šla okolo Muzea na Václavák, kde jsem se zastavila v Marks & Spencer, ale protože spodní prádlo už jsem měla, koupila jsem si jen krevety a neodolala jsem a koupila taky bodýčka na Marušku. 3 za 400,- což je parádní cena!

Pokračovala jsem směrem na Staroměstské náměstí, kde jsem si dala oběd v Country Life - směs pohanky, čočky, mrkve a slunečnicových semínek s bramborovou kaší, salát z kešu a brokolice (bohužel neuvařené, tak jsem to nedojedla, protože se mi to nějak vracelo) a jako dezert ovoce v sojovém jogurtu. Docela jsem se přejedla, ale rychle to slehlo. Přes Staromák, kde mě vyfotily nějaké Japonky, jsem se vydala směrem k Prašné bráně, a když jsem šla okolo Grévinu, muzea voskových figurín, tak jsem neodolala a šla dovnitř. A rozhodně to za ty 3 stovky stálo!!

Grévin je třípatrové muzeum a výstava začíná nahoře v alchymistické dílně. Pak se přejde do kavárny, kde jsou různí spisovatelé a vědci, a taky Švejk. V chodbě stojí Indiana Jones a na židli má druhý klobouk, který si návštěvníci mohou nasadit na hlavu a vyfotit se s ním. Takových atrakcí je tam víc - umělé copy k Vinetouovi, koruna ke Karlu IV., klobouk k Chaplinovi, helma k Jágrovi apod. Vedle Indyho je místnost s hračkami a Vinetouem, dál je taková ulička plná herců a za ní místnost se sportovci. Pak se jde o patro níž, kde jsou Svatý Václav, umělý les se zrcadly, Mistr Jan Hus, trůn, kde se člověk může vyfotit s korunou na hlavě, Rabín s Golemem, Rudolf II. s lebkou na stole, Marie Terezie, a pak také divadelní lóže, kde je vosková sekuriťačka, pak prezidenti a zábavná místnost, kde se člověk může nechat naskenovat a udělá to po 4 krocích 3D sochu, je s tím legrace!

O patro níž, tedy už dole, je divadlo, kde jsou k vidění kapacity jako Mozart, Gerard Depardieu, John Lennon, Dagmar Havlová a další. A poslední místnost mě bavila snad nejvíc - tam jsou (nejen) Hollywoodské hvězdy! David Bowie, Tom Cruise, George Clooney, Brad Pitt s Angelinou Jolie, Mick Jagger, Celine Dion, Nicholas Cage, A taky Kája a Lucie Bílá. A další. Usmívající se

Dole je obchůdek se suvenýry, kde jsem si tedy nic nekoupila, ale byla jsem nadšená. Úplně u vchodu stojí Karel IV.

Po prohlídce Grévinu jsem došla na Masaryčku, odkud jsem tramvají dojela na Olšanské náměstí a šla si zaplavat do hotelu Olšanka. Poté, co jsem doplavala, jsem si dala krevety z Marks&Spencer, protože už mi vyhládlo. Pak už jsem jela domů a byla příjemně unavená.

Fotky z výletu jsou zde (odkaz).

Moc jsem si dovolenou užila a teď se těším na víkend do mlýna. Tam to bude sice méně aktivní, ale společenštější. Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama