Velký ultrazvuk

8. července 2016 v 11:04 | Jess |  Miminko a vše s ním související
Dnes jsme byli s nastávajícím tatínkem na velkém ultrazvuku.

Ráno jsem se nasnídala ovesnou kaší a vyrazili jsme s přítelem pěšky na gynekologii, která je od domova vzdálená jen něco přes 2 kilometry. Přišli jsme do čekárny, odevzdala jsem sestřičce těhotenskou průkazku a byli jsme usazeni do čekárny. Stihli jsme i kávu z automatu a prohlédnout nějaké časopisy, a pak mě pan doktor zavolal.

S nastávajícím tatínkem jsme sledovali, jak nám Maruška zase povyrostla, dnes má 25 centimetrů a 364 gramů, roste jako z vody! Pan doktor kontroloval, jestli je vše na svém místě, bylo roztomilé sledovat miniaturní nosík, očička, pusinku, prstíčky na nožičkách a na ručičkách, už šly spočítat! Potom, co se pan doktor podíval, jestli je všechno (včetně vnitřních orgánů) na svém místě, začal měřit obvod a průměr hlavičky, délku nožičky apod. Neříkal, že by cokoliv bylo v nepořádku a sami jsme viděli, jak na tlak na bříško Maruška reaguje, takže to věští samé dobré zprávy. Některé kopance jsem i cítila. Usmívající se

Odnesli jsme si i obrázek na památku, ale Maruška zase byla bokem, takže nemáme fotku obličejíčku, ale je vidět hlavička, tělíčko a skrčená nožička. Přítel byl nadšený a cestou z gynekologie pořád zastavoval, objímal mě a líbal, bylo vidět, že je celý naměkko z toho, že poprvé viděl svoje děťátko, však i já jsem opravdu šťastná.

Na lékařské zprávě mě trošku zarazil nápis "vpravo cysta CHP," tedy jak jsem se pak dočetla, cysta chorioidálního plexu, ale prý je to úplně běžný jev při vývoji mozku, takže nebudu plašit.

Po ultrazvuku šel přítel do práce a já šla ještě do porodnice, zaregistrovat se na porod, takže jsem dostala razítko do průkazky a instrukci, že mám přijít 20.10. na první kontrolu do porodnice. Hrozně to těhotenství ubíhá!

S velkým ultrazvukem jsem moc spokojená, bylo to příjemné zase vidět miminko a i pro přítele to byl krásný zážitek. Usmívající se

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 B. B. | Web | 8. července 2016 v 18:08 | Reagovat

Tak to je paráda, že je vše tak, jak má být.
A proto já někdy raději lékařské zprávy tak úplně nečtu, protože jsem z oboru a rozumím tomu, čemu bych ani radši nechtěla rozumět :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama