Vybíráme byt aneb žádné slasti, samé strasti

22. srpna 2016 v 10:02 | Jess |  Z deníčku maminky
Jak jsem psala před nějakou dobou, zjistila jsem, že mám dobré podmínky na hypotéku, takže vybíráme byt a ráda bych, abychom se přestěhovali, než se Maruška narodí (nebo aspoň měli koupený byt, průběžně jsme rekonstruovali a přestěhovali se operativně). Od listopadu se také převádí daňová povinnost na kupujícího, takže bych si musela k cenám bytu vždycky přičíst pár set tisíc, cemuž bych se taky ráda vyhnula.

A jak tedy zatím probíhá naše pátrání po novém domově?

Na první prohlídce jsme byli minulé pondělí. Jednalo se o byt, který podle popisu byl "obyvatelný, ale vhodný k rekonstrukci," podle fotek bylo vidět, že by byly potřeba předělat některé podlahy, nebyla tam fotka koupelny ani kuchyně, což bylo podezřelé a majitel mi je neposlal ani na vyžádání. Ve výsledku v bytě nebylo ani topení, ani elektřina, kuchyně vypadala jako prťavý kamrlík bez okna, kde bych se po instalaci spotřebičů ani neotočila, takže jsme si řekli ne.

Druhou prohlídku, minulý pátek, jsem absolvovala sama. Mělo se jednat o první nadzemní podlaží domu, byt 3+kk. Podle fotek vypadal po pěkné rekonstrukci, až jsem si říkala, proč je tak levný. Ve výsledku to nebylo vůbec nadzemní podlaží, vůbec to nebyl byt a už vůbec ne 3+kk. Byly to 2 sklepní ateliéry předělané na byt, nemožné zkolaudovat na byt, okna byly jen prťavá u stropu... takže jsem si řekla ne.

Včera jsme byli na třetí prohlídce. Byt byl krásně velký, měl 2 balkony, akorát by byl potřeba celý zrekonstruovat a okolí není zrovna úžasné, fond oprav je docela drahý (protože dům je po rekonstrukci a má fakt úžasný interiér, okna, výtah, paráda), ale byt má i své výhody - přítel to má do práce velmi blízko, je tam velké Tesco a dostupnost do centra vynikající, v bytě je plno úložného prostoru, vestavěné skříně, spíž, komora, to by se natuty hodilo. Zkusíme zatlačit na cenu, protože jinak by se mi vcelku líbil. Tak jsme si řekli možná.

Dnes mám po práci další dvě prohlídky. Jeden byt je levný nevím proč a u druhého jsem to zjistila hned po domluvení prohlídky. Na inzerátech naschvál makléři neuvádějí číslo popisné, v tomto případě se jednalo o přes kilometr dlouhou ulici, ve které na jednom konci je pěkný park s hřištěm a na druhém konci autobusová zastávka, za níž je skládka a kompostárna. No a můžete hádat, na kterém konci je tento byt. Správně. U kompostu... takže jsem si řekla ne. A to jsem tam ještě ani nebyla.

Jsem opravdu zvědavá, co bude mít ten druhý byt, na který se jdu taky dnes podívat, za háček - zatím vždycky nějaký byl. Doufám, že žádný, ale už mě trochu chytá skepse. Není to jednoduché.

Ve středu mě ještě čeká další prohlídka a u dalšího bytu, který mám v merku, jsme se s makléřkou ještě nedohodly na přesném datu (edit: v úterý večer, a jedná se o stejný byt ve stejném domě se dvěma balkony, ale tento je po rekonstrukci a o patro níž).

Ještě bych přidala jednu vtipnou historku z prohlídek - včera v bytě se dvěma balkony jsem se samozřejmě chtěla podívat i na balkon a řekla si o to makléři. Ten ze zpočátku záhadného důvodu řekl, že byt už je měsíc prázdný. Řekla jsem mu, že to je v pořádku s domněním, že se omlouvá za to, že tam ještě jsou nějaké věci na podlaze, ale chyba lávky! Na balkoně totiž v květináči zahnízdila holubice a seděla na vajíčkách. Byla ale hodná, nechala nás okolo sebe chodit, nijak neútočila, spíš dělala mrtvého brouka. Musím říct, že tohle jsem opravdu nečekala. Smějící se

Takže, jak nadpis praví, zatím to jsou samé strasti a žádné slasti. No dobře, a jeden vtipný zážitek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 22. srpna 2016 v 12:22 | Reagovat

Ono je důležité čeho se ty strasti týkají, někdy mohou být i příjemné pokud jde o dobrou věc, nebo konečný výsledek nás po překonaní strastí potěší, držím pěsti, aby to dobře dopadlo...

2 Gabby Gabby | Web | 22. srpna 2016 v 12:57 | Reagovat

No já si pamatuju, když jsme my s přítelem hledali byt. Měli jsme podobné problémy. Ale hlavně většina bytů měli na internetu fotky, ale ve skutečnosti ten byt vypadal úplně jinak, takže jsme taky hledali dlouho. No jo, ti někteří makléři si myslí, že lidi jsou blbí.
Doufám, že se vám podaří najít nějaké to hnízdečko :) A nebo to můžete vyřešit na balkoně, jak ta holubice :D
Jinak děkuji za komentář :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama