Ach ne - celulitida

8. září 2016 v 10:22 | Jess |  Z deníčku maminky
Během těhotenství se mi objevila celulitida na stehnech a na zadku. Teď v 7. měsíci je už opravdu vidět, když si sednu (naštěstí ještě ne, když stojím nebo jdu, to už bych se šla zahrabat). Je to tím, že mi kromě břicha narostl právě i zadek a stehna, takže došlo k poškození kůže a tyhle ošklivé hrbolky se začaly drát na povrch.

Našla jsem online knihu Cellulite can kiss my butt! a navzdory tomu, že paní autorka je veganka a vyznavačka raw, našla jsem tam spoustu užitečných tipů a naprosto mi učarovala fotka její 60-leté maminky na pláži (s. 341), která má hezčí postavu než kdejaká dvacítka! Posuďte sami:


A jaké že to tipy jsem se z knížky dočetla (má skoro 500 stran, takže pochybuji, že by se to někomu chtělo také číst, i když to stojí za to)?

1) mít rád sám sebe - to je to nejdůležitější, protože jen když se člověk dokáže přijmout tak, jak vypadá a jak je na tom teď, tak se může zlepšit a cítit líp, protože v podvědomí, když se člověk nemá rád ve stavu, v jakém je, je zabudované to, že "proč by se odměňoval hezkým tělem, dobrým jídlem atd., když je tak ošklivý, hloupý atd.", no s tímhle naštěstí problém nemám, ale hodně lidí ano a měli by si uvědomit, že to je opravdu první a nejdůležitější věc!

2) voda, voda, voda - celulitida je způsobena dehydratovanou pokožkou zevnitř, takže přes den se musí vypít aspoň 1,5-2 litry vody, ale ne uvařené ve formě čaje či kávy, prostě vody, pokud možno z nějakého přírodního pramene

3) čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, čerstvé ovoce, zelenina, oříšky... jak už jsem se zmínila, paní je raw veganka, ale určitě by tyto potraviny měly mít vysoký procentuální podíl na stravě i pro "běžného smrtelníka"

4) domácí kosmetika - většina dostupných "zázračných" krémů má seznam ingerdiencí podobný toxické polévce, proto je mnohem lepší si dělat vlastní kosmetiku jen v tom množství, které do týdne spotřebujeme, např. doporučuje na krémy olivový olej, avokádo, kakao, rozemletá kávová zrna apod.

5) každodenní ranní procedura skládající se ze 3 kroků:
a) "dry skin brushing" - tedy kartáčování suché kůže - je jedna z klíčových procesů, jak se zbavit celulitidy, každé ráno od nohou nahoru a pečlivěji v oblastích postižených celulitidou, rozběhne to lymfatický systém
b) střídání teplé a studené sprchy - teplá, jak je nám příjemné, pak na minutu ledová, vystřídat aspoň 3x
c) aplikace domácí kosmetiky a po jejím smytí olejíčku

6) sauna - bohužel pro mě v těhotenství je to nevhodné, protože miminko nemá termoregulaci a hodně by mu to mohlo uškodit, ale obecně pocení (nejen způsobené saunou) vyplavuje toxiny z těla ven!

V knížce je také 21-denní program plný těchto procedur, pití šťáv a vody, ale to bych umřela! Zkusím ale zakomponovat co nejvíc tipů. Zatím jsem si koupila masážní váleček a třetím dnem si masíruju celé nohy, sice ne ráno, ale večer, ale je to moc a moc příjemné! Vodu piju, ovoce jím hodně, ale určitě to vypiluju - koupím si kartáč, vyrobím si domácí kosmetiku, vyzkouším ty ranní sprchy se střídáním teploty a časem dám vědět, jaké mám výsledky. Usmívající se Doufám, že třeba po měsíci, kdy se do toho pořádně opřu, už budou trochu nějaké výsledky vidět.

A jaké máte vy zkušenosti s celulitidou? Máte ji? Nemáte? Bojujete s ní?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 9. září 2016 v 20:27 | Reagovat

To je úžasné, já se dost celuilitidy obávám a za rady moc děkuji...

2 Eliška. Eliška. | Web | 10. září 2016 v 0:10 | Reagovat

zbavila jsem se jí hlavně díky cvičení, ale tyhle rady jsou úžasné a i když doufám, že se nevrátí, je dobré to znát:)

3 B. B. | E-mail | Web | 10. září 2016 v 18:07 | Reagovat

Děkuju za radu, i já s tím mám problém a nemůžu se zbavit, ale je to tím, že skoro nic nepiju, prostě to do sebe nemůžu dostat, tak snad se to naučím :/.

4 Jajinka Jajinka | Web | 13. září 2016 v 10:53 | Reagovat

Tak já můžu říct, že od doby co piju více vody se mi celulitida zhoršila a to výrazně. Dřív jsem pila třeba sklenici, maximálně dvě vody denně. Dnes nakrásno 1.5 - 2.5 litry denně a pro celulitidy je to jako výživa.
Myslela jsem, že se třeba jen musím pročistit a pak začne celu ustupovat. Kdepak. Piju pořádně už asi 3/4 roku a jen se dál zhrošuje. Nejvíc za poslední 2 měsíce, kdy jsem vytunila jídelníček i pořádnou dávkou zeleniny a ovoce.
Teplá a studená sprcha u mě funguje snad odjakživa. Sauna nepřipadá v úvahu, tam se mi dělá zle.
Shrnula bych to tak, že mě se prostě po těch zázracích, které lidi radí všude po netu a nejen v této knize, jen celulitida zhoršila. Asi jsem něčím zvláštní :D

5 Jess Jess | Web | 13. září 2016 v 11:30 | Reagovat

[4]: Ježiš, chudáku, to je hrozný, tak to jsi asi opravdu nějaký chodící exemplář. :-D V tvém případě už bych snad zvážila návštěvu dermatologa. :-( Doufám, že na mě to bude fungovat jinak než na tebe..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama