Maruška je na světě!

22. listopadu 2016 v 5:09 | Jess |  Miminko a vše s ním související
17.11. byl vlastně dobrý den. Spali jsme do 11, naspávali mírný deficit z posledních dní, nasnídali se a vydali se do nového bytu, aby přítel vyndal dveře kvůli rekonstrukci. Já jela s ním, ale dveře samozřejmě nenosila. Místo toho jsem šla z nového bytu pěšky domů, hodinová procházka mi docela dala zabrat. Ten den jsme se ještě milovali, večer si dali hodinu spánku, pak jsem cvičila a hráli jsme hry. V noci jsem nespala ani minutu. Divně mě bolelo břicho, bolely mě kyčle, pořád jsem se převalovala.

Na druhý den, 18.11. v 8:15 jsem měla mít kontrolu v porodnici. V 5:20 jsem usoudila, že už vzdám pokusy o spánek a vstala, uvařila si ovesnou kaši, snědla pár lžiček, šla na záchod a cestou do koupelny mi praskla plodová voda! Protože jsem měla pozitivní nález streptokoka, vydali jsme se, ale bez velkého spěchu, do porodnice. Přišli jsme tam v 7:15, takže hodinu před "kontrolou," natočili malou na monitor tepu a kontrakcí a poslali mě nahoru do čekací místnosti s dvěma postelemi. Přes den tam se mnou mohl být přítel, což bylo skvělé, ale bohužel tam byla taky máma, která všechno prožívala skoro víc než já, takže ji co chvilku posílal personál na chodbu, bylo to trochu znepříjemňující.

Kvůli streptokoku mi dávali do žíly antibiotika, a nechali mě ležet, dokud se pořádně nerozběhnou kontrakce. Ty se mi ale bohužel zastavily, takže mi během dne 2x dali čípek, ten druhý později odpoledne. Kontrakce začaly pořádně nastupovat a mámu definitivně poslali ven.

Kontrakce je něco mezi opravdu hodně moc silnou menstuační bolestí v kombinaci s pocitem na velkou. Zpočátku jsem myslela, že umřu, bylo to šílené. Paní prodní asistentka mi ale poradila dýchat zhluboka, takže když jsem přešla na porodní přípravu (alias klistýr), už jsem s těmi kontrakcemi docela uměla pracovat, stačilo 15-20 hlubokých nádechů a výdechů a kontrakce byla pryč.

Díky léku na kontrakce, injekci, klistýru a teplé sprše se vše ubíralo dobrým směrem. Ve sprše jsem seděla na gymnastickém míči a rozdýchávala kontrakce, pak jsem se ptala paní asistentky, kdy už že budu rodit, no a ona že neví, až se rozestoupí porodní branka, ale jestli chci, může mi to zkontrolovat.

Při kontrole mi povídá, vy jste frajerka, ta sprcha a rozdýchávání vám moc šly, jdeme vedle na sál, a pak řekla příteli tatínku, pojďte vedle, jdeme rodit!

Na sále jsem byla instruována počkat, až kontrakce naběhne, pak zavřít oči, zadržet dech a co nejvíc zatlačit, pak se rychle nadechnout, zase tlačit a to samé ještě jednou. Mezitím kontrakce odezní a miminko se posune. Celý porod trval asi jen 5-6 kontrakcí, byla to rychlovka a myslím, že to bylo i trochu tím, že jsem trénovala s aniballem a věděla jak tlačit, ale možná to prostě byla jen příroda.

Maruška přišla na svět 18.11.2016 ve 21:09 s porodní váhou rovné 3kg a délkou 51 cm. Po porodu ji otřrli, pak mi ji nechali chvilku na hrudi, pak ji změřili, zvážili, nechali ji přisát na prs a 2 hodiny jsme tam spolu ležely. Přítel byl úplně naměkko, já byla v eufórii, že to je za mnou a že se všechno tak krásně povedlo.

No a zbytek ve zkratce: V noci jsem nemohla spát, druhý den jsem přikládala Marušku k prsu, aby se rozjelo mléko, které se rozjelo až další den, takže malou na noc sestry dokrmovaly a nechaly si ji u sebe, ale teď už krásně kojím druhý den, všechno vypadá dobře, samozřejmě se všechno učíme, já i malá, ale dnes nás propustí z porodnice domů, takže se těším. Jsem nevyspalá, ale šťastná.

Vítej, Maruško, na tomto světě. Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 veruce veruce | Web | 22. listopadu 2016 v 12:52 | Reagovat

Gratuluju! :)

2 Jajinka Jajinka | Web | 23. listopadu 2016 v 14:35 | Reagovat

Četla jsem to až teď a moc ti gratuluju! :) Jsem ráda, že vše proběhlo v pořádku a Maruška je na světě. Držím jí palce, ať se jí tady líbí ♥

3 Slečna Ká. Slečna Ká. | Web | 22. prosince 2016 v 15:28 | Reagovat

Ten pocit, přinést dítě na svět, je nepopsatelný. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama